۲۱۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه های مساجد استان وجود دارد / فعالیت ۴۴۸ کانون مساجد در گلستان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان از فعالیت ۴۴۸ کانون فرهنگی و هنری مسجد در سراسر استان خبر داد.

کتابخانه های مساجد از مراکز مهم بصیرت افزایی

کتابخانه های مساجد نقش به سزایی در توسعه و ترویج کتابخوانی دارند وامروز که دشمنان با ابزارهای مختلف سعی در جدایی نوجوانان و جوانان از مساجد دارند، باید حمایت های معنوی و مادی از این کتابخانه ها افزایش یابد.

بیمه کتابداران کانون مساجد مورد توجه قرار گیرد

مدیر مسئول کانون فرهنگی و هنری معراج ارطه بر لزوم بر قراري بیمه کتابداران کانون مساجد تاکید کرد و گفت: تشویق کتابخوان ها موجب استقبال بیشتر به کتابخانه ها می شود.

کتابخانه های مساجد نیازمند حمایت مسئولان/بیمه کتابداران ضروری است

مسئول کتابخانه کانون فرهنگی هنری آوای کوثر شهرضا با بیان اینکه کتابخانه های مساجد نیازمند حمایت مسئولان است، بر اهمیت بیمه کتابداران مساجد تاکیدکرد.

کتابخانه های مساجد رایج ترین کتابخانه های عمومی در جهان اسلام/بیمه کتابداران راهکاری موثر در تقویت کتابخانه های مساجد

کتابخانه های مساجد رایج ترین کتابخانه های عمومی در جهان اسلام به شمار می روند که توسعه کمی و کیفی آنها حمایت دولت و خیرین را می طلبد. 

بیمه‌کتابداران مساجد در دستور کار قرار گیرد

حجت‌الاسلام ارباب سلیمانی گفت:‌ برای تکمیل فرایند نظامنامه و شناسنامه کتابخانه‌های مساجد که از جمله وظایف کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد است، باید موضوع بیمه کتابداران مساجد در دستور کار قرار گیرد تا خدمت‌رسانی در این بخش ارتقا یابد.

طرح پوشش بیمه کتابداران مساجد اردبیل اجرا شود

اردبیل – خبرگزاری مهر: مسئول آموزش و پژوهش دبیرخانه کانون های مساجد استان اردبیل خواستار اجرای طرح پوشش بیمه کتابداران مساجد استان شد.

بیمه اعضای کانون‌های مساجد همچنان ادامه دارد

خبرگزاری شبستان: مدیر عامل صندوق حمایت از نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان با اشاره به قانونی بودن بیمه اعضای کانون ها گفت: بیمه اعضای کانون های مساجد لغو نشده است و همچنان ادامه دارد.

بیمه 2هزار کتابدار مساجد در کشور

۲ هزار کتابدار مساجد کشور تحت پوشش بیمه قرار گرفتند .

آئین نامه بیمه مدیران کانونهای فرهنگی، هنری و کتابداران

فصل اول- تعاریف وکلیات ·         ماده1) اصطلاحاتی که در این آئین نامه بکار رفته است دارای تعاریف زیر می باشد: 1-1 منظور از صندوق حمایت از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران، صندوقی است که از سال1383زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کند. 2-1منظور از فعالان فرهنگی مساجد در این آئین نامه، صرفاً مدیران کانونها و کتابداران کتابخانه های مساجد می باشند.

100 نفر از کارکنان کانون‌های مساجد همدان بیمه شدند

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد همدان گفت: بیش از صد نفر از مدیران کانون‌ها و کتابداران مساجد استان همدان بیمه شدند.

بیمه 28تن از مدیران مسوول و کتابداران کانون های مساجد استان زنجان

مسوول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان از بیمه 28 تن از مدیران مسوول و کتابداران کانون های مساجد استان خبر داد. مرتضی مقدمی افزود: بیمه کتابداران و مدیران مسوول کانون های فرهنگی و هنری مساجد یکی از رویکردهای ستاد عالی مساجد است که اجرا می شود. وی با اشاره به اینکه تاکنون 25 تن از کتابداران و مدیران مسوول تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، یادآور شد: پوشش بیمه ای 28 تن دیگر از مدیران مسوول و کتابداران در دستور کار قرار گرفت. مقدمی با اشاره به اینکه بیمه این تعداد افراد سهمیه استان در سال 91 بوده است، خاطرنشان کرد: برای سال جاری نیز بیمه 25 نفر از کتابداران و مدیران مسوول اجرایی خواهد شد. وی حفظ نیروها و ساختارمند کردن نیروهای انسانی در کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد از اهداف اجرای این طرح عنوان شد.(ايرنا)
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -