به همت کانون فرهنگی هنری بیت العباس بیرجند؛ راه اندازی کتابخانه تخصصی «امیرالمومنین (ع)» در بیرجند/ یادواره شهدای «هیاتی» در خراسان جنوبی برگزار می شود

مدیر کانون فرهنگی هنری بیت العباس بیرجند گفت: یادواره شهدای«هیاتی» خراسان جنوبی برای اولین بار به همت این کانون در سال ۹۵ برگزار می شود.

کتابخانه تخصصی شهید مرتضی محمدی بجنورد دهه فجر افتتاح می شود

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی گفت: کتابخانه تخصصی شهید مرتضی محمدی همزمان با دهه فجر امسال در بجنورد افتتاح می شود.

نرم افزار مهر در کتابخانه مساجد اردبیل راه اندازی می شود/ آغاز به کار کتابخانه تخصصی رسانه

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل از راه اندازی نرم افزار مهر در کتابخانه مساجد استان در سال جاری خبر داد.

راه اندازی کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت در رفسنجان

کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت در رفسنجان در آستانه افتتاح قرار گرفت.

کتابخانه های تخصصی در اردبیل راه اندازی می شود

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل از ایجاد و راه اندازی کتابخانه های تخصصی از جمله اولین کتابخانه تخصصی هنر در این استان خبر داد.

نخستین کتابخانه تخصصی هنر در استان اردبیل راه اندازی می شود

نخستین کتابخانه تخصصی هنر در استان اردبیل راه اندازی می شود خبرنگار کانون فرهنگی هنری شهید علایی: مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان اردبیل، گفت: اولین کتابخانه تخصصی هنر با هدف تامین نیازهای مطالعاتی و پژوهشی هنرمندان در کانون فرهنگی هنری الهادی(ع) تخصصی هنرهای تجسمی راه اندازی خواهد شد

12 کتابخانه تخصصی در کانون های فرهنگی مساجد مراغه فعالیت می کنند

مراغه – ایرنا - رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه از فعالیت 12 کتابخانه تخصصی در کانون های فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان خبر داد.

آیین‌نامه ایجاد کتابخانه‌های تخصصی در مساجد

مقدمه هر قدر پیش‌تر می‌رویم بر حجم اطلاعات افزوده می‌شود و به همین میزان ضرورت ایجاد کتابخانه‌های تخصصی شدت می‌گیرد. حجم اطلاعات تولیدی به قدری است که اگر بخواهیم اطلاعات خاص حتی یک موضوع تخصصی را در اشکال مختلف اطلاعاتی (اعم از کتاب، دیسک نوری، کاست و غیره) گردآوری کنیم، خود کتابخانه عظیمی خواهد شد. از سوی دیگر، هر چه حجم اطلاعات افزایش یافته، نیازها و گرایشات اطلاعاتی افراد نیز تخصصی‌تر شده است. از آنجا که هدف نهایی کتابخانه‌ها کاربر نهایی است، بنابراین برای دسته‌بندی و گردآوری منابع تخصصی و نیز دسترسی سهل و آسان افراد به اطلاعات موضوعی باید به جهت ایجاد کتابخانه‌های تخصصی گام برداریم.

كتابخانه‌های تخصصی كودكان در مساجد تأسيس شد

گروه ادب: مدير‌كل كتابخانه‌های ستاد عالی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد از تأسيس كتابخانه‌های تخصصی كودكان با كتاب‌های دينی و قرآنی در كتابخانه‌های مساجد خبر داد و گفت: در اين كتابخانه‌ها كودكان، علاوه بر دسترسی به كتاب به اسباب‌بازی‌های مناسب نيز دسترسی دارند.   «سيد ابوالفضل هاشمی»، مدير‌كل كتابخانه‌های ستاد عالی كانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) با بيان اين مطلب گفت: در تجهيز منابع كودك و نوجوان تلاش كرديم همه انواع كتاب‌ها را بررسی كنيم، به عبارت ديگر علاوه بر كتاب‌های دينی و قرآنی كتاب‌های علمی، داستانی، اجتماعی و ... را نيز تهيه كرده‌ايم.
۱
تا این لحظه تعداد ۶۱۰۹ کتابدار از ۶۴۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۷۱۰۹۷۶۰ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۱۷۶ کتابخانه درجه یک و ۲۸۵ کتابخانه درجه دو و ۷۶۹ کتابخانه درجه سه و ۱۷۹۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۳۸۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۱۱۷ کتابخانه شهری و ۲۲۹۳ کتابخانه روستایی است و ۶۸۲۳۸۴ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۱۴۳۱۲۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۵۳۰ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۰۱ کتابخانه شهری و ۳۱۲۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۲۸۹۹۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

کدام دسته از کتاب های آموزشی زیر مورد نیاز کتابخانه شماست؟
کتاب های متوسطه
کتاب های دانشگاهی

 

مسابقات کتابخوانی- -