فعالیت ۱۳ هزار کتابخانه در مساجد/ کانون های مساجد بستری برای تحقق اقتصاد مقاومتی

معاون اداری و مالی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: تاکنون ۲۲ هزار کانون فرهنگی هنری در سراسر کشور تأسیس شده و ۱۳ هزار کتابخانه باز و مخزن دار هم در کل مساجد داریم.

دسترسی آسان به کتاب در تیران و کرون با راه اندازی کتابخانه های مساجد

دسترسی آسان به کتاب برای مطالعه در مناطق مختلف به ویژه مناطق محروم و روستایی با راه اندازی کتابخانه های مساجد محقق می شود که این اتقاق در شهرستان تیران و کرون مصداق یافته است.

غیراستاندارد بودن 80 درصد فضای کتابخانه های مساجد خراسان شمالی

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی  گفت: 341 باب کتابخانه در کانون های مساجد فعال است که از این تعداد تنها  20 درصد کتابخانه ها از شرایط استاندارد برخوردار است.

فعال‌سازی ۳۲۳ کتابخانه مسجدی و ۱۱ خانه دیجیتال در اردبیل

 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی مساجد استان اردبیل به فعال‌سازی ۳۲۳ کتابخانه مسجدی و ۱۱ خانه دیجیتال در استان اردبیل اشاره کرد و افزود: دست‌یابی به امکانات روز، علم و دانش‌اندوزی از جمله اهداف راه‌اندازی کتابخانه‌های مسجدی است.

گذری بر کتابخانه های مساجد نجف آباد کتابخانه های مساجد، شبستان علم و فرهنگ در شهر علم و ایثار

کتابخانه های عمومی مساجد، شبستان علم و فرهنگ در شهر علم و ایثار، نجف آباد هستند که دین و علم و دانش را به هم پیوند زده اند.

۱۳۷ کتابخانه کانون های فرهنگی هنری در مساجد استان فعال است

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل گفت: ۱۳۷ کتابخانه مخزن دار در کانون های فرهنگی هنری مساجد استان فعال است که از تعداد ۲۴ درصد در مساجد مناطق روستایی قرار دارد.

کانون های مساجد چند کتابخانه دارند؟

۱۲ هزار و ۹۰۰ کتابخانه تحت نظارت ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد فعال هستند.

اعطای مجوز به یکصد باب از کتابخانه های مساجد استان فارس در سال 95

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس از اعطای مجوز به یکصد باب از کتابخانه های فعال در مساجد استان در سال جاری خبر داد و گفت: 680 کتابخانه در سطح کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فعال است و طبق سهمیه اعلامی از ستاد عالی کانون های مساجد کشور تاکنون 262 باب از این کتابخانه ها مجوزدار شده اند.

فعالیت 90 کتابخانه مجوزدار در کانون‌های فرهنگی مساجد کهگیلویه و بویراحمد

کارشناس امور فرهنگی دبیرخانه کانون‌های فرهنگی مساجد کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیش از 300 کتابخانه در کانون‌های فرهنگی مساجد استان فعالیت می‌کنند، گفت: حدود 90 باب از این تعداد مجوزدار هستند.

فعالیت ۳۵۶ کتابخانه در مساجد کهگیلویه و بویراحمد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد، ضمن تشریح برنامه های هفته کتاب، گفت: هم اکنون ۳۵۶ کتابخانه در سطح مساجد استان فعالیت می کنند.

54 کتابخانه مخزن‌دار در کانون‌های مساجد زنجان فعال است

مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان گفت: 54 کتابخانه مخزن‌دار در کانون‌های مساجد زنجان فعال است.

کتابخانه های مخزن دار کانون های مساجد به ۶۰ باب می رسد

مسوول دبیرخانه کانون های مساجد استان زنجان گفت: در حال حاضر ۵۴ باب کتابخانه مخزن دار در استان زنجان وجود دارد که تا پایان سال به ۶۰ باب می رسد.
تا این لحظه تعداد ۶۳۱۸ کتابدار از ۶۴۱۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۷۱۶۵۳۱۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۱۷۷ کتابخانه درجه یک و ۲۸۵ کتابخانه درجه دو و ۷۷۱ کتابخانه درجه سه و ۱۷۹۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۳۸۷ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۱۱۳ کتابخانه شهری و ۲۳۰۲ کتابخانه روستایی است و ۶۸۳۸۲۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۱۴۲۶۴۹ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۵۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۰۲ کتابخانه شهری و ۳۱۲۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۲۹۲۹۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

کدام دسته از کتاب های آموزشی زیر مورد نیاز کتابخانه شماست؟
کتاب های متوسطه
کتاب های دانشگاهی

 

مسابقات کتابخوانی- -