نقش غیر قابل انکار کتابخانه های کانون های روستایی در کاهش مهاجرت روستانشینان

نقش کتابخانه های کانون های روستایی به عنوان نهاد فرهنگی در کاهش و حتی توقف مهاجرت روستانشینان با افزایش بار علمی آنها و بهره گیری از این موهبت در ابعاد مختلف مشاغل غیرقابل انکار و تاثیر گذار است.

فعاليت ۶۶۵كانون فرهنگي هنري در روستاهاي مازندران/۳۰دي آخرين مهلت شركت در جشنواره روستاهاي دوستداركتاب

مسئول ستادهماهنگي و نظارت بركانون هاي مساجد مازندران گفت: علاقمندان به شرکت در سومین جشنواره روستاهاي دوستداركتاب تا پایان وقت اداری ۳۰دي ‌ماه جاري با مراجعه به سایت www.bookpromotion.ir نسبت به تكميل فرم های مربوطه اقدام نمايند.

ظرفیت های کتاب و کتابخوانی در کانون های روستایی تقویت شود

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان کرمانشاه، گفت: ۱۲۲ کتابخانه مخزن دار در کانون های مساجد استان کرمانشاه راه اندازی شده است که از این تعداد ۲۹ باب در مناطق روستایی قرار دارد.

مدیر کل کتابخانه‌های کانون مساجد کشور:جشنواره روستا‌های دوستدار کتاب در جلب مشارکت مردمی موفق بوده است

عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره‌ی روستا‌های دوستدار کتاب گفت: برگزاری این جشنواره به افزایش مشارکت نهادهای غیر دولتی در ترویج کتاب‌خوانی کمک بزرگی کرده است.

تمدید جشنواره‌ عشایر و روستاهای دوستدار کتاب

دبیر اجرایی جشنواره‌ عشایر و روستاهای دوستدار کتاب از تمدید مهلت ارسال پرونده‌های سومین دوره‌ این جشنواره خبر داد.

اعلام فراخوان «جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در کرمانشاه

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد و نهاد کتابخانه های عمومی کشور سومین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب را برگزار می کند.

تاسیس کتابخانه های عمومی مساجد در روستاها و شهرها فرصتی برای گسترش فرهنگ کتابخوانی است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن گفت: شهرستان فریدن برای پایتخت کتاب نامزد شد و مستندات لازم برای این موضوع ارائه شده است.

برگزاری کارگاه انتخاب پایتخت کتاب و روستاهای دوستدار کتاب کشور در اصفهان

کارگاه انتخاب پایتخت کتاب و روستاهای دوستدار کتاب کشور در اصفهان با حضور مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

جشنواره "روستای دوستدار کتاب" در روستاهای بخش امامزاده اجرا می شود

جشنواره روستاهای دوستدار کتاب به‌ منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام‌شده در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی و جلب‌ توجه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب برگزار می‌شود.

محافل کتابخوانی در مساجد/ ایده ایی نو برای گسترش فرهنگ مطالعه

کانون هدایت مسجد جامع شیخان گفشه لشت نشاء یکی از کانون های روستایی است که با اجرای طرح باشگاه کتابخوانی کودک و نوجوان در مسجد خود در صدد ترغیب کودکان به خواندن کتاب است.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی؛ همزمان با هفته کتاب از کتابخانه کانون فرهنگی هنری شهدای حسن آباد بازدید کرد

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی مسئول دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی در ادامه بازدیدها از کتابخانه های کانون های مساجد استان از کتابخانه کانون شهدای روستای حسن آباد بازدید به عمل آورد.

سرپرست دبیرخانه کانون‌‌های مساجد تهران: شهر تهران، یک کتابخانه روستایی دارد

حجت‌الاسلام والمسلمین شمس گفت: شهر تهران، یک کتابخانه روستایی دارد.
تا این لحظه تعداد ۶۱۰۹ کتابدار از ۶۴۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۷۱۰۹۷۶۰ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۱۷۶ کتابخانه درجه یک و ۲۸۵ کتابخانه درجه دو و ۷۶۹ کتابخانه درجه سه و ۱۷۹۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۳۸۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۱۱۷ کتابخانه شهری و ۲۲۹۳ کتابخانه روستایی است و ۶۸۲۳۸۴ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۱۴۳۱۲۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۵۳۰ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۰۱ کتابخانه شهری و ۳۱۲۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۲۸۹۹۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

کدام دسته از کتاب های آموزشی زیر مورد نیاز کتابخانه شماست؟
کتاب های متوسطه
کتاب های دانشگاهی

 

مسابقات کتابخوانی- -