اهداء ۳۰۰ میلیون ریال تجهیزات کتابخانه ای به کانون های مساجد قزوین

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین از اهداء ۳۰۰ میلیون ریال تجهیزات کتابخانه ای به کانون های فرهنگی هنری جدیدالتأسیس استان خبر داد.

یک میلیارد ریال به کانون های مساجد خراسان جنوبی اختصاص یافت

بیرجند - خبرگزاری مهر: معاون آموزش و پژوهش دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری خراسان جنوبی گفت: از محل اعتبارات استانی یک میلیارد ریال به کانون های مساجد اختصاص یافته است.

توزیع قفسه کتابخانه بین کانون های فعال شمال آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار افتخاری حوزه مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان، یوسف ضیافتی، مسئول کانونهای فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه خوی گفت:  

تجهیز 280 کانون مساجد همدان به کتابخانه مخزن‌دار

معاون فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از تجهیز 280 کانون‌ فرهنگی و هنری مساجد استان به کتابخانه مخزن‌دار خبر داد. هادی فیض‌منش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تویسرکان، با اشاره به اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با هدف جذب نوجوانان و جوانان به مساجد تأسیس شدند، اظهار داشت: کانون‌ها در طول سال و در مناسبت‌های مختلف، متولیان برگزاری کلاس‌های احکام، عقیدتی، فرهنگ و هنری هستند. وی به فعالیت 440 کانون فرهنگی و هنری مساجد در استان همدان اشاره کرد و افزود: بیش از 60 هزار نفر از برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت کانون‌ها در فصل تعطیلات استفاده می‌کنند.

آیین‌نامه تجهیز کتابخانه‌های مساجد

مقدمه توسعه کتابخانه‌ها فقط با افزایش مساحت و تزریق مداوم کتاب صورت نمی‌پذیرد. در عصر انفجار اطلاعات، هر ساله تعداد بی‌شماری کتاب چاپ می‌شود. با احتساب تهیه حداقل کتاب‌ها برای کتابخانه‌های مساجد، کتاب‌های زیادی در هر سال به مجموعه کتابخانه‌ها  افزوده خواهد شد. بر این اساس و برای دسترسی آسان به کتاب‌ها و استفاده بهینه از فضای کتابخانه‌ای لازم است تا تجهیزات کتابخانه‌ای تهیه و در اختیار کتابخانه‌های مساجد قرار گیرد.

80 کتابخانه مساجد گلستان تجهیز شدند

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان با اشاره به تجهیزات کانون های مساجد استان، اظهارداشت: امسال 80 کتابخانه مسجد مخزن دار نیز با کتاب، میز و قفسه و صندلی مجهز شدند. به گزارش خبرنگار مهر، مهدی بیکی عصر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران افزود: سال گذشته نیز با تخصیص حدود 500 میلیون تومان از استانداری گلستان، کانون های مساجد استان به ملزوماتی همچون؛ میز، قفسه، صندلی، کامپیوتر، دوربین و غیره مجهز شدند.

اهدای 300 میلیون ریال تجهیزات کتابخانه ای به کانون های مساجد استان همدان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری استان همدان اظهار داشت: تجهیزات کتابخانه ای به ارزش 300 میلیون ریال به کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان همدان اهدا می شود. فیض منش، با بیان اینکه این مراسم به مناسبت میلاد امیرالمؤمنین(ع) و سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر انجام می شود، ارتقاء سطح فرهنگ اسلامی و ترویج اندیشه های مذهبی و علمی در بین اقشار مختلف جامعه را از مهم ترین اهداف کتابخانه های مساجد عنوان کرد و گفت: کانون های مساجد در راستای تجهیز مساجد به منظور آمادگی این مکان های معنوی برای حضور جوانان، فعالیت های گسترده ای انجام می دهند که اهدای تجهیزات از جمله این برنامه هاست.

تجهیز کتابخانه‌های مساجد مازندران

محمد فوقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری با اشاره به فعالیت 208 کتابخانه عمومی و 132 کتابخانه باز در مساجد این استان بیان داشت: 75 قفسه یک رو بلند، 38 میز مطالعه، 152 صندلی به ارزش 170 میلیون ریال و 3 هزار و 750جلد کتاب فرهنگی، آموزشی، عمومی، کودک و دینی از جمله قرآن و ادعیه بین کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان توزیع می‌شود.

کتابخانه های مساجد یزد تجهیز شدند

مدیرمسئول کانون تخصصی کتابخانه ای کانون مساجد یزد از ساخت بیش از ۲۰۰ قفسه چوبی برای کتابخانه های مساجد این استان خبر داد.   علی اکبر زاعشاهی، مدیر مسئول کانون تخصصی کتابخانه ای کانون مساجد یزد با بیان اینکه تاکنون بیش از یکصد قفسه بین کتابخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد توزیع شده است گفت: مابقی قفسه کتابخانه های استان یزد به زودی در بین کانون های فرهنگی هنری توزیع خواهد شد.

بیش از 13000 جلد کتاب به کتابخانه کانون های مساجد کردستان اهدا شد

خبرگزاری فارس: مسئول دبیرخانه هئیت نظارت برکانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان گفت: بیش از 13000 هزار جلد کتاب به کتابخانه کانون های مساجد سطح استان کردستان اهدا شده است. به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، کامل گلباغی امروز در اداره ارشاد اسلامی کردستان افزود: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی بیش از 13000 جلد کتاب به کتابخانه کانون های مساجد استان اهداء شده که از این تعداد چندین جلد نیز در بین کتابخانه های مدارس استان توزیع شده است.

کتابخانه های مساجد تجهیز می شود

دبیر ستاد عالی مساجد کشور، توسعه طرح تلاوت نور و تجهیز کتابخانه های مساجد را از برنامه های مهم امسال این ستاد اعلام کرد. به گزارش شبکه خبر، حجت الاسلام ارباب سلیمانی در گردهمایی مدیران مسئول کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان گفت: 350 هزار جلد قرآن برای طرح تلاوت نور در بین مساجد کشور توزیع شده است و هم اکنون در بیش از 15 هزار مسجد این طرح اجرا می شود. وی تفسیر همراه از آیات قرآن کریم را از دیگر برنامه های ستاد عالی مساجد عنوان کرد و گفت : تاکنون پنج جلد کتاب تفسیر همراه که تفسیر 10 جزء قرآن است منتشر شده و تا پایان سال 10 جزء دیگر از 20 جزء باقیمانده منتشر می شود.
۱
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -