توزیع 4 هزار جلد کتاب در بین کانون های مساجد خراسان جنوبی

معاون آموزش و پژوهش دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری خراسان جنوبی از توزیع چهار هزار جلد کتاب در بین کانون ها خبر داد و گفت: این کتاب ها در موضوعات مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و دینی است.

توزیع قرآن و کتب مذهبی به ارزش ۱۰میلیارد ریال بین کانون های مساجد

 به گزارش خبرگزاری شبستان توزیع بیش از 10 میلیارد ریال قرآن و کتب مرجع مذهبی در کتابخانه ها و کانون های مساجد همزمان با ماه مبارک رمضان در دستور کار قرار گرفت.

اهدای کتاب به مراکز فرهنگی و مذهبی شهرستان دورود

حجت الاسلام علی ارکبان امروز در گفت‌وگو با فارس در دورود با اعلام این خبر گفت: یکی از فعالیت‌های حوزه  فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه مبارک رمضان اهدای کتاب و بسته‌های فرهنگی به مراکز مذهبی و فرهنگی است که در این راستا به تعدادی از این مراکز  نزدیک به 100 جلد کتاب اهدا شده که عمدتا با موضوعات مذهبی و قرآنی بوده و این روند تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

۴۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه مرکزی حرم مطهر امیرالمومنین(ع) اهدا شد

معاون فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان ایلام از اهدا و ارسال ۴۰ هزار جلد کتاب به کتابخانه مرکزی حرم مطهر حضرت امیرالمومنین علی(ع) در نجف اشرف خبر داد. ایلنا: حجت الاسلام علی چراغی‌پور، با بیان این مطلب به خبرنگاران در ایلام، گفت: این تعداد کتاب به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان به حرم مطهر علی (ع) ارسال شده است.

آیین‌نامه وجین منابع اطلاعاتی در کتابخانه‌های مساجد

مقدمه کتابخانه‌ها مخزن منابع اطلاعاتی هستند؛ منابعی که بر اساس نیازهای بهره‌گیران یا به عبارتی جامعه استفاده‌کننده شکل گرفته است. گرچه منابع اطلاعاتی موجود در کتابخانه‌ها بر اساس نیاز بهره‌گیران یا به عبارتی جامعه استفاده‌کننده شکل می‌گیرد اما از آنجا که در کتابخانه‌های مساجد بسیاری از منابع از طریق ارسال از ستاد عالی، یا بر مبنای اهداء و مواردی از این دست تهیه می‌شوند، در نتیجه منابعی وجود دارند که ممکن است سال‌ها در کتابخانه قرار داشته اما استفاده‌ای از آن‌ها نشده باشد. همچنین بسیاری از کتاب‌ها قدیمی شده و اعتبار علمی خود را از دست می‌دهند و یا با انتشار ویرایش جدید، ویرایش قدیمی آن‌ها از اعتبار ساقط می‌شود. بنابراین، باید در فواصل زمانی معین، مجموعه کتابخانه‌های مساجد بررسی و منابعی از این دست از کتابخانه خارج شوند. بنابراین، برای هماهنگی انجام یکسان فرآیند وجین در همه کتابخانه‌های مساجد سراسر کشور، آیین‌نامه وجین منابع اطلاعاتی در کتابخانه‌های مساجد کشور تدوین و ابلاغ می‌شود

آیین‌نامه انتخاب کتاب

کتاب مناسب, کتابی است که بیشترین بهره را به استفاده‌کننده نیازمند خود برساند.

آیین‌نامه تهیه و توزیع کتاب در کتابخانه‌های مساجد

مقدمه کتاب، معیاری فرهنگی در بین جوامع مختلف است و از دیر باز اصلی‌ترین منبع اطلاعاتی موجود در کتابخانه‌ها بوده است. اگر به تاریخ کتاب و کتابخانه‌ها توجه نماییم شاهد خواهیم بود که به دلایل مختلف در هیچ دوره‌ای از تاریخ، هیچ کتابخانه‌ای نتوانسته یا نخواسته است که همه کتاب‌های موجود در جامعه را در مجموعه خود جای دهد. در حال حاضر انجام چنین خواسته‌ای به کلی محال و ناممکن است. حجم منابع علمی چاپ شده و لزوم توجه به مجموعه‌سازی بر اساس نیاز جامعه استفاده‌کننده، و نیز محدویت بودجه‌ باعث شده است تا کتابخانه‌ها همواره دست به انتخاب بزنند و بهترین و مناسب‌ترین منابع علمی مرتبط با نیاز جامعه استفاده‌کننده خود را تهیه کنند.

اهدای کتاب به مساجد مناطق مختلف آذربایجان غربی

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی گفت: در سال 91 کتب زیادی به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی اهدا شد که ارزش آنها در مجموع 7 میلیارد ریال برآورد شده است. حجت‌الاسلام محمد‌رضا بابازاده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه، اظهار داشت: به کانون‌های فرهنگی مساجد این استان 20 حلقه نرم‌افزار کتابداری به ارزش در مجموع 100 میلیون ریال اهدا شد، ارزش هر نرم‌افزار 5 میلیون ریال است.

توزیع 20 میلیون تومان کتاب در کانون‌های فرهنگی و هنری همدان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از توزیع 20 میلیون تومان کتاب میان 30 کانون فرهنگی و هنری مساجد این استان خبر داد و گفت: این کتاب‌ها با هدف تجهیز کتابخانه‌های کانون‌های مذکور با تازه‌های نشر توزیع شده‌اند.

توزیع کتاب میان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان خراسان‌شمالی

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان‌شمالی با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت مخاطبان کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در فصل تابستان، به توزیع کتاب در این کانون‌ها اقدام خواهد کرد.-حسین ثابت‌قدم وحید، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان‌شمالی با بیان این مطلب به خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: در سفر مقام معظم رهبری به استان خراسان شمالی مقرر شد حدود 300 میلیون تومان اعتبار به فعالیت‌های فرهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد این استان اختصاص یابد. اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی نیز بخشی از این اعتبار را در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کانون‌های مذکور هزینه خواهد کرد.

اهدای بیش از ۴۴ هزار جلد کتاب به کتابخانه های مساجد استان کرمانشاه

به گزارش سامانه خبری  فرهنگ  و هنر استان کرمانشاه  به نقل از خبرگزاری شبستان، طیب صفری، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه، به خبرنگار ما گفت: به مناسبت فرارسیدن فصل تابستان و غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان بیش از 10 هزار جلد کتاب به کتابخانه کانون های مساجد استان اهدا شد. وی با اشاره به اینکه این کتاب ها با موضوعات عمومی و مذهبی است، افزود: استان کرمانشاه اکنون دارای 245 باب کتابخانه مسجد است که از این تعداد 70 باب آن کتابخانه عمومی و 133 باب آن کتابخانه باز است.

اهدا 10 هزار جلد كتاب به کتابخانه هاي مساجد همدان

10 هزار جلد کتاب به کتابخانه های مساجد استان همدان اهدا شد. این کتب در قالب 27 کاروان به 27 مسجد در روستاهای استان همدان ارسال شد. معاون فرهنگی و هنری اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی همدان گفت : فرهنگ سازی و توجه بیشتربه مناطق روستایی و تجهیز کتابخانه ها و کمک به حوزه فرهنگ و توسعه فرهنگی روستاها از اهداف مهم این برنامه است .
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -