فعاليت ۶۶۵كانون فرهنگي هنري در روستاهاي مازندران/۳۰دي آخرين مهلت شركت در جشنواره روستاهاي دوستداركتاب

مسئول ستادهماهنگي و نظارت بركانون هاي مساجد مازندران گفت: علاقمندان به شرکت در سومین جشنواره روستاهاي دوستداركتاب تا پایان وقت اداری ۳۰دي ‌ماه جاري با مراجعه به سایت www.bookpromotion.ir نسبت به تكميل فرم های مربوطه اقدام نمايند.

مدیر کل کتابخانه‌های کانون مساجد کشور:جشنواره روستا‌های دوستدار کتاب در جلب مشارکت مردمی موفق بوده است

عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره‌ی روستا‌های دوستدار کتاب گفت: برگزاری این جشنواره به افزایش مشارکت نهادهای غیر دولتی در ترویج کتاب‌خوانی کمک بزرگی کرده است.

روستاها و عشایر دوستدار کتاب

«جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» برنامه‌ای است که هر سال با محوریت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری مجموعه‌ای از دستگاه‌های دولتی و غیردولتی اجرا می‌شود. بر این اساس هر سال ده روستا یا آبادی عشایری به عنوان روستاها و عشایر دوستدار کتاب معرفی می‌شوند. 

تمدید جشنواره‌ عشایر و روستاهای دوستدار کتاب

دبیر اجرایی جشنواره‌ عشایر و روستاهای دوستدار کتاب از تمدید مهلت ارسال پرونده‌های سومین دوره‌ این جشنواره خبر داد.

اعلام فراخوان «جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب» در کرمانشاه

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد و نهاد کتابخانه های عمومی کشور سومین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب را برگزار می کند.

برگزاری کارگاه انتخاب پایتخت کتاب و روستاهای دوستدار کتاب کشور در اصفهان

کارگاه انتخاب پایتخت کتاب و روستاهای دوستدار کتاب کشور در اصفهان با حضور مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

جشنواره "روستای دوستدار کتاب" در روستاهای بخش امامزاده اجرا می شود

جشنواره روستاهای دوستدار کتاب به‌ منظور گسترش عدالت فرهنگی در سراسر کشور و پشتیبانی از اقدامات انجام‌شده در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی و جلب‌ توجه سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب برگزار می‌شود.

مدیر کل امور کتابخانه‌های ستاد کانون‌های مساجد: ۱۰ روستای دوستدار کتاب تقدیر می‌شوند

هاشمی گفت: فراخوان سومین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی داده شده است

برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در سمنان

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب در این استان خبر داد.

روستاهای دوستدار کتاب برای کدام طرح‌هایشان برگزیده شدند؟

برگزیدگان روستاهای دوستدار کتاب در حضور سیدعباس صالحی، معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های کشور به تشریح طرح‌های خود پرداختند.

روستاهای بالای 1500 نفر جمعیت صاحب کتابخانه می‌شوند

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: در تلاش هستیم روستاهای بالای 1500 نفر را به کتابخانه مجهز کنیم.

فعالیت های یک کتابخانه روستایی در دو کیلومتری نوار مرزی جمهوری آذربایجان

کتابخانه مکتب الشهدای کانون شهید علایی به جهت فعالیت های گسترده فرهنگی در نوار مرزی جمهوری آذربایجان توانسته به عنوان یکی از کتابخانه های برتر در دومین جشنواره دوستدار کتاب معرفی شد.
تا این لحظه تعداد ۶۱۰۹ کتابدار از ۶۴۱۰ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۷۱۰۹۷۶۰ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۱۷۶ کتابخانه درجه یک و ۲۸۵ کتابخانه درجه دو و ۷۶۹ کتابخانه درجه سه و ۱۷۹۴ کتابخانه درجه چهار و ۳۳۸۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۱۱۷ کتابخانه شهری و ۲۲۹۳ کتابخانه روستایی است و ۶۸۲۳۸۴ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۱۴۳۱۲۴ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۵۳۰ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۰۱ کتابخانه شهری و ۳۱۲۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۲۸۹۹۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

کدام دسته از کتاب های آموزشی زیر مورد نیاز کتابخانه شماست؟
کتاب های متوسطه
کتاب های دانشگاهی

 

مسابقات کتابخوانی- -