جشن روز شاد با موضوع كتابخواني در كانون شهيد بهشتي بابل برگزار شد

جشن روز شاد با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و آموزش مسایل دینی و اخلاقی در محیطی شاد و جذاب در دو بخش خواهران و برادران به همت كانون فرهنگی و هنری شهیدبهشتی بابل برگزار شد.

جشن کتاب روستاییان و عشایر در قرچک برگزار می‌شود

فرماندار شهرستان قرچک از برگزاری جشن روستایی عشایری شهرستان قرچک با حضور مسؤولان کشوری و استانی خبر داد و گفت: جشن کتاب روستاییان و عشایر از برنامه‌های جانبی این مراسم خواهد بود.

نخستین جشن کتاب استان اردبیل در هفته کتاب برگزار خواهد شد

خبرگزاری شبستان: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: نخستین جشن کتاب استان اردبیل با حضور ۵۳ عنوان کتاب منتشر شده در سال های ۹۲ و ۹۳ در هفته کتاب برگزار خواهد شد.

جشن کتاب به چند روز و چند برنامه خلاصه نمی‌شود

مدیر کل کتابخانه‌های مساجد ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور با تاکید بر این که جشن کتاب به یک هفته محدود نمی‌شود، گفت: باید علاوه بر شعار، تبلیغ یا برنامه‌های غیر کاربردی، فرهنگی را در جامعه نهادینه کنیم که مردم کتاب را با افتخار فراوان در دست گیرند و در همه جا مطالعه کنند
۱
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -