نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور رونمایی شد

به گزارش خبرگزاری شبستان، کتاب نظام نامه جامع کتابخانه های مساجد کشور امروز با حضور سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدرضا رضایی، نماینده رییس جمهور در امر اقامه نماز، بهمن دری، معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد و پدر شهید محمد جهان آرا رونمایی شد.

نظام نامه جامع کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور رونمایی می شود

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد، ابوالفضل هاشمی، مدیرکل کتابخانه های کانون های فرهنگی، هنری مساجد کشور  صبح امروز (29 آبان) در مراسم جشن کتاب و تجلیل از کتابداران کانون های فرهنگی هنری مساجد استان که به همت دبیرخانه کانون های مساجد خراسان رضوی و کانون تخصص کتابخانه کانون فرهنگی هنری حضرت خدیجه (س) در مجتمع فرهنگی هنری امام رضا (ع) برگزار شد،

در هفته کتاب؛ نظام‌نامه جامع کتابخانه‌های مساجد رونمایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در هفته کتاب٬ نشست تخصصی «جایگاه کتاب و کتابخانه‌های مساجد و توسعه فرهنگ کتابخوانی» را برگزار و از نظام نامه جامع کتابخانه‌های مساجد رونمایی می‌کند. در این نشست تخصصی که در روز دوم این هفته مصادف با 23 آبان ماه برگزار می‌شود٬ مسئولان ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و تعدادی از دست اندرکاران فرهنگی حضور دارند و در مورد مباحث ضرورت وجود کتابخانه‌های مساجد در کنار کتابخانه‌های عمومی٬ نقاط قوت و ضعف این رویکرد و ضرورت استقلال کتابخانه‌های مساجد صحبت می‌شود.

نشست « نظام نامه جامع كتابخانه اي مساجد: گامي در استاندارد سازي فعاليت ها » برگزار شد

سرای اهل قلم کارنامه نشر، میزبان اولین نشست از سری نشست های تخصصی کتابداری و اطلاع رسانی با عنوان « نظام نامه جامع كتابخانه اي مساجد: گامي در استاندارد سازي فعاليت ها »، در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب در 14 اردیبهشت ماه بود.  به گزارش خبرنگار لیزنا، اولین نشست از سری نشست های تخصصی کتابداری و اطلاع رسانی سراي اهل قلم کارنامه نشر با عنوان « نظام نامه جامع كتابخانه اي مساجد: گامي در استاندارد سازي فعاليت ها » در اولین روز از برگزاری نشست ها  از ساعت 14 آغاز شد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۸ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۷ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۵۴۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -