دایر بودن کتابخانه در ۳۱۵ مسجد کردستان

خبرگزاری تسنیم: مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کردستان گفت: در استان کردستان ۳۱۵ مسجد دارای کانون و کتابخانه وجود دارد و برای ۲۲ مسجد دیگر هم مجوز دائر کردن کتابخانه ویژه صادر شده است.

کتابخانه های مساجد از ابزارهای توسعه فرهنگی ودینی در جوامع کنونی است

خبرگزاری شبستان: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سنندج گفت: کتابخانه‌های مساجد یکی از ابزار‌های اصلی توسعه فرهنگی ودینی در جوامع کنونی است.

22 کتابخانه مساجد کردستان مجهز به نرم‌افزار مهر مساجد می‌شوند

مسئول امور مساجد کردستان از نصب نرم‌افزار کتابخانه‌ای مهر مساجد در 22 کتابخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان در سال‌جاری خبر داد. کامل گلباغی ظهر امروز در جلسه توجیهی آموزشی کتابداران کانون‌‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان در سنندج، اظهار کرد: از سال 73 و با آغاز فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در کشور تاکنون فعالیت‌های کتابخانه‌های کانون‌ها به صورت مشترک و ادغام شده بوده است.وی تصریح کرد: فعالیت این کتابخانه‌ها در کنار کانون‌های مساجد محدود بود و امکانات آن نیز به یک قفسه و چند جلد کتاب خلاصه می‌شد.

گزارش مراسم تقدیر از پذیرفته شدگان کنکور 1391

به رسم سال های گذشته امسال نیز به همت جمعی از دانشجویان و جوانان مساجد شهرستان پاوه ، مراسمی به مناسبت تقدیر از قبولی های کنکور ترتیب داده شد . این مراسم که در جمعه شب مورخ 1391/06/24 در مسجد سابقی پاوه برگزار گردید و با استقبال خواهران و برادران مؤمن همراه بود .

کتابخانه های مساجد کردستان به تجهیزات و کتاب های جدید مجهز می شود

سنندج - خبرگزاری مهر: مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کردستان از اهدای تجهیزات به کتابخانه های مساجد استان خبر داد و گفت: تجهیز کانون های مساجد به امکانات و تجهیزات جدید در جذب جوانان به مساجد موثر است.

251 کتابخانه در کانون های مساجد راه اندازی شد

سنندج - خبرگزاری مهر: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی مساجد استان کردستان گفت: 251 کتابخانه در کانون های مساجد این استان راه اندازی شده است.

کانون‌های تخصصی توانایی ارائه خدمات بامحتوا به دستگاه‌های اجرایی دارند

به گزارش خبرگزاری شبستان از سنندج، حجت الاسلام علی ملانوری، مدیر کل کانون‌های تخصصی کشور 22 آذر در بازدید از کانون تخصصی هاوری روستای مارنج گفت: کانون‌های تخصصی نزدیک به سه سال است که تشکیل شده‌اند و برای ایجاد ظرفیت ملی و استانی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی به وجود آمده‌اند.

تقدير از كتابداران نمونه كانون‌هاي مساجد كردستان

كامل گلباغي امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در سنندج با اشاره به برنامه‌هاي هفته كتاب و كتابخواني اظهار داشت: به منظور گسترش فرهنگ كتابخواني در بين اعضاي كانون‌هاي فرهنگي ـ هنري مساجد استان ستادي در دبيرخانه استان تشكيل شده كه برنامه‌هاي متنوعي را در اين هفته اجرا مي‌كند.

31 نفر از فعالان فرهنگي هنري مساجد كردستان تحت پوشش بيمه قرار مي‌گيرند

سنندج - خبرنگارروزنامه جمهوري اسلامي: مسئول دبيرخانه هيئت نظارت بر كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد كردستان، از قرار گرفتن 31 نفر شامل 20مدير مسئول و 11 كتابدار از فعالان كانون‌هاي مساجد اين استان تحت پوشش خدمات بيمه‌اي خبر داد. گلباغي، با بيان اين مطلب گفت: با تلاش هاش‌هاي مجدانه مسئولان ستاد عالي و با پيگيري‌هاي مدير عامل صندوق حمايت از هنرمندان، نويسندگان و روزنامه نگاران، تعدادي از فعالان فرهنگي مساجد از مزاياي بيمه تامين اجتماعي برخوردار مي‌شوند.

نخستین کانون فرهنگی تخصصی کتابداری در کردستان آغاز به کار کرد

سنندج - خبرگزاری مهر: مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان از آغاز به کار نخستین کانون فرهنگی تخصصی کتابداری در مساجد کردستان خبر داد. کامل گلباغی به خبرنگار مهر در سنندج گفت: به منظور گسترش فعالیت های کتابداری و توسعه کتابخانه ها در مساجد استان کانون "هاوری" کامیاران به عنوان نخستین کانون فرهنگی هنری و تخصصی کتابداری در کردستان فعالیت خود را آغاز نمود.

بانک سپه 203 عنوان کتب را به کانون فرهنگی و هنری مسجد روستای مارنج کامیاران اهداكرد

گروه شهرستان ها : طي مراسمي مديريت شعب بانك سژه تعداد 302 عنوان كتاب در  زمينه علوم قرآني ، ديني ، ادبيات كردي و فارسي و هنر را به كتابخانه مسجد روستاي مارنج اهدا كرد . به گزارش خبرگزاري شبستان از سنندج ، در راستای گسترش نشر فرهنگ کتاب و کتابخوانی و هدایت نسل جوان بر پایه معیارهای نظام اصیل اسلامی ديروز مدیر شعب بانک سپه منطقه کردستان در پاسخ به درخواست هيات امنا مسجد روستاي مارنج كامياران تعداد 302 عنوان كتاب در زمينه علوم قرآني ، ديني ، ادبيات كردي و فارسي و هنر و كتاب هاي كمك درسي را باقيمتي معادل 3 ميليون و 500 هزار ريال اهدا نمود .

برگزاری مراسم تقدیر از پذیرفته گان کنکور سراسری سال ۸۹

طی این مراسم که با همکاری بسیاری از جوانان دلسوز روستا برگزار شد از قبول شده گان کنکور سراسری امسال قدردانی شد که تعداد این افراد یازده نفر بودند.که پنج نفراز آنها وارد دانشگاه های دولتی و بقیه در دانشگاه پیام نور مشغول به تحصیل شدند. برگرفته از وبلاگ کتابخانه هاوری مارنج کردستان
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۱ کتابدار از ۷۳۴۳ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۹۳۸۴۲۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک و ۳۱۶ کتابخانه درجه دو و ۸۵۶ کتابخانه درجه سه و ۱۹۸۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۸۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۹۴ کتابخانه شهری و ۲۸۴۹ کتابخانه روستایی است و ۷۳۷۰۳۷ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۳۱۴۵۰۸ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۳۳ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۷ کتابخانه شهری و ۳۱۱۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۰۲۵۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی

- -