اهدا تجهیزات کتابخانه ایی به کتابخانه‌های مساجد گیلان

همزمان با آغاز دهه فجر، تجهییزات کتابخانه‌ایی به کتابخانه‌‌های منتخب مساجد گیلان اهدا شد.

عضویت بیش از ۱۶هزار گیلانی در کتابخانه های مساجد

حجت الاسلام پورابراهیم: هم اکنون ۲۷۲ کتابخانه در مساجد گیلان فعال است که از این تعداد ۵۸ درصد کتابخانه‌ها معادل ۱۶۰ باب کتابخانه در مساجد روستاها دایر شده است.

مسابقه کتابخوانی به مناسبت هفته کتاب از کتاب پژوهشی نو درباره قرآن و علوم قرآنی

به مناسبت هفته کتاب ،مسابقه کتابخوانی با عنوان اسماء قرآنی ازفصل اول کتاب پژوهشی نو درباره قرآن و علوم قرآنی نوشته آیت ا... قربانی نماینده محترم ولی فقیه دراستان گیلان بین کانونهای مساجد گیلان برگزار می گردد.

افتتاح۷کتابخانه مسجد درتالش/۱۶هزار گیلانی عضو کتابخانه های مساجد هستند

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از عضویت ۱۶ هزار و ۸۵۰نفر از نوجوانان و جوانان گیلان در کتابخانه مساجد استان خبر داد.

اهدا تجهییزات کتابخانه‌ای به کانون‌های مساجد تالش

همزمان با فرا رسیدن هفته کتاب، کتابخانه های کانون‌های مساجد تالش به تجهییزات کتابخانه‌ایی مجهز شدند.

ستادعالی به دنبال ایجاد شبکه گسترده کتابخانه مساجد/۴۰ درصد کتابخانه ها در مساجد روستایی است

مدیرکل کتابخانه های مساجد کشور با بیان اینکه کمبود اعتبارات موجب تعلیق برخی از برنامه‌ها شده است، گفت: ستادعالی به دنبال ایجاد شبکه گسترده کتابخانه مساجد است

مسابقه کتابخوانی همدلی وهمزبانی

با توجه به شعار سال ((دولت و ملت ، همدلی وهمزبانی)) مسابقه کتابخوانی با عنوان همدلی و همزبانی از کتاب عوامل همکاری واعتماد بین مردم وحکومت ازدیدگاه نهج البلاغه نوشته نماینده محترم ولی فقیه دراستان گیلان آیت ا... زین العابدین قربانی به مناسبت دهه کرامت بین کانونهای استان برگزار می گردد/

مساجد شهرستان رودبار به کتابخانه مجهز می شوند

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان از اجرای طرح نیازسنجی مساجد شهرستان رودبار خبر داد و گفت: مساجد این شهرستان به کتابخانه مجهز می‌شوند.

احداث 3 هزار کتابخانه در 3 هزار مسجد گیلان

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان گفت: در تلاش هستیم بزرگ‌ترین کار فرهنگی کشور را در گیلان انجام دهیم که احداث 3 هزار کتابخانه در سه‌هزار مسجد استان است.

فعالیت 242 کتابخانه در مساجد گیلان/بیشتر مساجد ‌دارای متولی مشخصی نیست

مسئول تخصصی کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی‌هنری مساجد گیلان از فعالیت 242 کتابخانه در مساجد این استان خبر داد.

مساجد را به فضای کتابخانه‌ایی مجهز کنیم/کمبود یک هزار مسجد در گیلان

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد گیلان با اشاره به نقش کتاب در توسعه علم گفت: بعد از پیروزی انقلاب، کتاب و کتابخوانی با رشد قابل توجهی همراه بود و امیدوارم بتوانیم فضای کتابخانه‌ایی مساجد را افزایش دهیم.

مساجد و کتابخانه‌های مساجد مستند سازی شوند

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی گیلان خواستار مستند سازی از مساجد و کتابخانه‌های مساجد شدتا برنامه ریزی‌ها بر اساس اطلاعات باشد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۷۷ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۶۶۳۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۱ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۴ کتابخانه شهری و ۲۷۹۳ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۴۹۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۴۳۳۱ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۱۶ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۴ کتابخانه شهری و ۲۹۹۲ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۶۰۰۷۵ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -