ترویج مطالعه ماموریت اصلی کانون های مساجد/راه اندازی کتابخانه دیجیتال در مساجد

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ترویج مطالعه را ماموریت اصلی کانون های مساجد عنوان کرد و گفت: راه اندازی کتابخانه های دیجیتال در مساجد کمک می کند تا در فضایی کوچک با حجم وسیع اطلاعات، زمینه دسترسی آسان نسل جوان را به کتاب فراهم کنیم

حمایت از کانون ها تخصصی کتابخانه ای و دیجیتالی استان کرمانشاه

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد کرمانشاه، گفت: کتابخانه های مساجد استان کرمانشاه در طول هفته کتاب مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفتند.

وجود بیش از ۱۲ هزار کتابخانه در مساجد/تفاوت کتابخانه های دیجیتال وسنتی در نوع ارائه اطلاعات است

مدیر کل امور کتابخانه های مساجد کشور با اشاره به وجود بیش از ۱۲ هزار و ۸۰۰ کتابخانه در مساجد، گفت: ارائه خدمات اطلاعاتی، تفاوت عمده کتابخانه های دیجیتال با سنتی است.

برخورداری کتابخانه‌های دیجیتال مساجد از منابع محلی/ رشد فرایند جذب جوانان

مدیرکل کتابخانه‌های ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: با اختصاص سرور اطلاعاتی در تمام استان‌ها، امکان استفاده اعضا و مراجعان کتابخانه‌های دیجیتال مساجد کشور از منابع اطلاعاتی محلی فراهم شده است.

۱۰ هزار منبع به كتابخانه هاي ديجيتال مساجد كشور اضافه مي شود

مديركل اداره كتابخانه هاي ستادعالي كانون هاي فرهنگي و هنري مساجد كشور با اشاره به اينكه حدود ۱۰ هزار منبع به كتابخانه هاي ديجيتال تا پايان سال اضافه مي شود، گفت: بالغ بر ۸۰ درصد مراجعه كنندگان به كتابخانه هاي مساجد زير ۲۵ سال هستند.

کتابخانه‌های دیجیتال در کانون‌های مساجد استان راه اندازی می شود

خبرگزاری بسیج: مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان از راه اندازی کتابخانه های دیجیتال در کانون های مساجد استان خبر داد.

تاسیس کتابخانه‌های دیجیتال در مساجد استان فارس

مسوول دبیر‌خانه کانون‌های مساجد استان فارس از تاسیس کتابخانه‌های دیجیتال در مساجد این استان خبر داد.

راه‌اندازی کتابخانه های دیجیتال در مساجد فارس

خبرگزاری تسنیم: سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس از تاسیس کتابخانه های دیجیتالی در مساجد استان خبر داد و گفت: این کتابخانه ها به منظور تقویت کتابخانه های مساجد و نیز دسترسی عموم مردم به کتاب تاسیس می شوند.

کتابخانه های دیجیتالی در مساجد استان فارس تاسیس می شود

خبرگزاری شبستان: سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد فارس از تاسیس کتابخانه های دیجیتالی در مساجد استان خبر داد و گفت: این کتابخانه ها به منظور تقویت کتابخانه های مساجد و نیز دسترسی عموم مردم به کتاب تاسیس می شود.

آیین‌نامه تاسیس کتابخانه دیجیتال مساجد

مقدمه در قرن هفدهم میلادی که به عصر نوزایی شهرت یافته است، علاوه بر بروز تحولات صنعتی، در روابط و معادلات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نیز تغییرات و دگرگونی‌های عمیقی ایجاد شد و با گذشت زمان و گسترش دامنه این تغییرات، زمینه ایجاد یک انقلاب تمام‌عیار اطلاعاتی در دهه 1970 میلادی فراهم آمد. برخلاف انقلاب‌های سیاسی و اجتماعی معمول که همواره با نوعی خشونت همراه است، این انقلاب با هیچ جاه‌طلبی و یا لشکرکشی نظامی همراه نبود و به شکلی بسیار مسالمت‌آمیز تغییراتی بنیادین در فرآیندها و روابط ارتباطی و اطلاعاتی کل جهان ایجاد نمود. وقتی در دهه 1960 و برای نخستین بار اولین رایانه ابداع شد، هیچ کس تصور نمی‌کرد که این پدیده بتواند در طول کمتر از سه دهه تقریباًٌ همه جهان را به تسخیر خود در آورد.  «انقلاب اطلاعاتی» با رایانه آغاز شد و با تولید دیسک‌های نوری، گسترش شبکه‌های اطلاعاتی، ابداع اینترنت، اینترانت‌ها و اکسترانت‌ها روند تکاملی خود ـ که هم‌چنان نیز در حال گسترش است ـ را به سرعت طی نمود.

نقش کتابخانه های دیجیتال مساجد در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بررسی شد

نشست «کتابخانه های دیجیتال مساجد و نقش آن در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی» در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، روز چهارشنبه 18 اردیبهشت در سرای اهل قلم کارنامه نشر، در طبقه دوم شبستان روبروی سالن یاس برگزار شد. به گزارش خبرنگار لیزنا، این نشست باحضور علی یار محمدی، دبیر نشست، مسلم فيضي، مسئول کانون های تخصصی کتابخانه های استان زنجان، دکتر حسن کیانی، عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا،  و ابولفضل هاشمی، مدیر کل امور کتابخانه های مساجد، برگزار شد .

راه اندازی نخستین کتابخانه دیجیتال مرکز کانون مساجد خراسان شمالی

نخستین کتابخانه دیجیتال مرکز کانون فرهنگی و هنری مساجد استان همزمان با گشایش هفتمین نمایشگاه کتاب استان در هفت شهریور ماه سال جاری راه اندازی می شود.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -