پنجمین کنگره «فرهنگ و هنرِ روستا و عشایر» طرح کتابخانه باز مساجد حاصل ایده جوان روستایی است

دبیرستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: طرح تاسیس کتابخانه باز مساجد حاصل ایده یک عضو جوان کانون فرهنگی هنری روستایی است که یک ایده ملی شد.

معاون کانون‌های مساجد در صحنه:بیش از ۵۰۰۰ کتابخانه در مساجد روستایی سراسر کشور تاسیس شد

معاون اداری مالی ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور گفت: بیش از ۵۰۰۰ کتابخانه باز در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور فعال است.

فعالیت بیش از 70 کتابخانه باز در مساجد چهارمحال و بختیاری

مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد چهارمحال و بختیاری از فعالیت 76 کتابخانه باز در مساجد استان خبر داد.

راه‌اندازی 228 کتابخانه در کانون‌های مساجد جنوب کرمان

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب کرمان از تاسیس 176 کتابخانه باز و 52 کتابخانه مخزن‌دار در کانون‌های مساجد جنوب کرمان خبر داد.  

ثبت ۳۲ کتابخانه باز جدید در کانون های مساجد خراسان شمالی

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، از ثبت ۳۲ کتابخانه باز جدید  در کانون های مساجد استان خبر داد.

فعالیت 169 کتابخانه باز و 254 کتابخانه مخزن دار درکانون های استان یزد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان یزد با اشاره به فعالیت 677 باب کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان گفت: از این تعداد 169 کانون دارای کتابخانه باز و 254 کانون دارای کتابخانه مخزن دار می باشند.

افتتاح کتابخانه باز امام رضا (علیه السلام) در حرم بی بی خاتونین(س)

حجت الاسلام ناصر مصباح نژاد، امام جمعه مارگون امروز (21 مرداد) در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهر با ابراز خرسندی از برگزاری آیین استقبال نمادین استقبال از کاروان امام رضا(ع)، از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بویراحمد تشکر کرد.

فعالیت 700 کتابخانه در مساجد

به گزارش جام‌جم، روز گذشته جواد گلی، قائم‌مقام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و دبیر هیات نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران در جمع خبرنگاران از فعالیت 700 کتابخانه مسجد در استان تهران سخن گفت که به گفته او 394 کتابخانه مخزن‌دار و 300 کتابخانه باز را شامل می‌شود.

توزیع ۸ هزار جلد کتاب در میان مساجد شهرستان گچساران

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران از توزیع ۸ هزار جلد کتاب در میان مساجد این شهرستان در سال گذشته در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی خبر داد.

185 کتابخانه باز در مساجد فعال است

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان اردبیل گفت: در حال حاضر 185 کتابخانه باز در مساجد استان اردبیل فعال است و در صدد توسعه این کتابخانه‌ها هستیم

140 کتابخانه باز در مساجد اردبیل فعال است

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی، هنری مساجد استان اردبیل گفت: در حال حاضر 140 کتابخانه باز در مساجد استان اردبیل فعال است.

افزایش ۵۰ کتابخانه باز در مساجد استان اردبیل

خبرنگار کانون فرهنگی هنری شهید علایی :مسئول دبیرخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل، با اشاره به اهداف تقویت فرهنگ کتابخوانی در مساجد توسط کتابخانه های باز از افزایش ۵۰ کتابخانه باز در مساجد استان اردبیل خبر داد.
تا این لحظه تعداد ۶۳۱۸ کتابدار از ۶۴۱۵ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۷۱۶۵۳۱۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۱۷۷ کتابخانه درجه یک و ۲۸۵ کتابخانه درجه دو و ۷۷۱ کتابخانه درجه سه و ۱۷۹۵ کتابخانه درجه چهار و ۳۳۸۷ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۱۱۳ کتابخانه شهری و ۲۳۰۲ کتابخانه روستایی است و ۶۸۳۸۲۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۱۴۲۶۴۹ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۵۳۱ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۰۲ کتابخانه شهری و ۳۱۲۹ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۲۹۲۹۴ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

کدام دسته از کتاب های آموزشی زیر مورد نیاز کتابخانه شماست؟
کتاب های متوسطه
کتاب های دانشگاهی

 

مسابقات کتابخوانی- -