برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های مساجد استان فارس

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس ضمن تشریح برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی، اظهار داشت: برنامه های مختلفی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در سطح 680 باب کتابخانه مساجد استان فارس برگزار شد.

کتابخانه‌های مساجد به فضایی برای تحقیق و پژوهش تبدیل شوند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، گفت: وضعیت زیرساخت های کتاب و کتابخوانی از جنبه فیزیکی مناسب نیست.

برنامه کانون‌‌های مساجد در «هفته کتاب و کتابخوانی»

کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان تهران، ۵۲ نمایشگاه کتاب در «هفته کتاب و کتابخوانی» برگزار می‌کنند.

اهدای کتاب به کتابخانه های کانون های مساجد خراسان رضوی

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد استان خراسان رضوی از اهداء ٧٠٠ میلیون ریال کتاب به کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد.

تجلیل از کتابداران مساجد/ ۱۲ هزار گیلانی عضو کتابخانه های مساجد هستند

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد گیلان با اشاره به تجلیل از کتابداران فعال کتابخانه های مساجد استان از عضویت ۱۲ هزار جوان و نوجوان گیلانی در این کتابخانه ها خبر داد.

به مناسبت هفته کتاب؛ ارسال تجهیزات به کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان جنوبی

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری خراسان جنوبی گفت: همزمان با هفته کتاب تعداد ۲۰ سری تجهیزات کتابخانه ای شامل قفسه، میز مطالعه، صندلی و ۱۵۰ کارتن کتاب راهی کتابخانه کانون های مساجد می شود.

ایستگاه کودک و کتاب در مسجد ابوذر غفاری زاهدان برگزار شد

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، ایستگاه کودک و کتاب، قصه گویی و نقاشی با موضوع واقعه عاشورا در مسجد ابوذر غفاری زاهدان برگزار شد.

کتاب زیربنای آگاهی و دانایی است

مسئول دبیرخانه هیات نظارت بر کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کردستان با اشاره به اینکه کتاب زیربنای آگاهی و دانایی است، گفت: کتاب زیربنای آگاهی و دانایی است که توسط آن فرهنگ و دانش انسان‌ها روز به روز بالا می‌رود بنابراین باید همه افراد جامعه را به سمت کتابخوانی هدایت کنیم.

رشد عقلانی از طریق کتاب در جامعه نهادینه می شودرشد عقلانی از طریق کتاب در جامعه نهادینه می شود

<span style="Arial" ,"sans-serif";"="">مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان تاکید کرد: رشد عقلانی بوسیله کتاب در جامعه نهادینه می شود که یک رشد اکتسابی است.

انتقاد از چاپ برخی کتب بی محتوا/شور مطالعه را در جوانان ایجاد کنیمانتقاد از چاپ برخی کتب بی محتوا/شور مطالعه را در جوانان ایجاد کنیم

<span style="Arial" ,"sans-serif";"="">نماینده ولی فقیه در گیلان با انتقاد از چاپ برخی کتب بی محتوا گفت: کتاب غذای روح است و هر کتابی نمی تواند تامین کننده نیاز بشری باشد.

مسابقه کتابخوانی در کانون فرهنگی هنری ولایت بیهود قاین برگزار شد

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی مسابقه کتابخوانی با شرکت ۵۰ نفر در کانون فرهنگی هنری ولایت بیهود شهرستان قاین برگزار شد.

تجليل از کتابداران نمونه کتابخانه هاي مساجد لرستان

مسئول دبيرخانه کانون هاي فرهنگي هنري مساجد لرستان، با اشاره به فعاليت 100 کتابخانه مسجد در استان، گفت: به مناسبت هفته کتاب کتابداران نمونه تجليل مي شوند.
تا این لحظه تعداد ۶۴۸۶ کتابدار از ۷۲۱۹ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۷۴۴۶۱۸ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۳ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۴۳ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۶ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۲۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۱۷ کتابخانه شهری و ۲۸۰۲ کتابخانه روستایی است و ۷۲۳۴۷۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۹۳۰۰۰ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۵ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۲ کتابخانه شهری و ۳۱۱۳ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۰۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -