سومین دوره طرح «کاروان دانایی» در یزد برگزار شد
جواد زاهدی
حجت الاسلام مصطفی گرجی در حاشیه برگزاری این طرح در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اصلی ترین عوامل در سنگ بنای تمدن ها، گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی است و جامعه ای که از کتاب و کتابخوانی دور باشد در فرهنگ و تمدن نیز نقشی نخواهد داشت.

وی افزود: مسئولان و متولیان فرهنگی باید زمینه و بستر را برای ایجاد انس با کتاب و کتابخوانی برای افراد جامعه فراهم کنند و با توجه به گسترش روزافزون فناوری‌های جدید و شبکه‌های مجازی، به گونه ای ترویج کتاب و کتابخوانی را داشته باشند.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد یزد ادامه داد: طرح «کاروان دانایی» در تلاش است اعضای کانون های مساجد را در جهت ترویج امر کتاب و کتابخوانی تشویق کرده و انگیزه و علاقه را در آنها احیا کند.

گرجی یادآور شد: معرفی کتاب با حضور نویسندگان استانی، برگزاری کارگاه برای مخاطبان کودک و نوجوان، کارگاه حوزه کتاب و خانواده، قصه گویی، کلاس آموزشی کودکان از جمله برنامه هایی است که در قالب این طرح دنبال می شود.

به گزارش مهر، در پایان این مراسم نیز اعضای کودک و نوجوان کانون های مساجد یزد در برنامه های این طرح شرکت کردند.

این برنامه با حضور پرشور کودکان و نوجوانان کانون های مساجد یزد برگزار شد و شامل بخش هایی از جمله بازدید از کتابخانه، کلاس روانشناسی کتاب، قصه گویی و تئاتر عروسک گردانی و ... بود.

آدرس: http://masjedketab.ir/2544/سومین_دوره_طرح_«کاروان_دانایی»_در_یزد_برگزار_شد