فعالیت ۵۱ کتابخانه عمومی کانون های فرهنگی در جوار مساجد استان البرز

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز در دیدار با مدیرکل نهاد کتابخانه های عمومی استان البرز گفت: در جوار مساجد استان البرز ۵۱ کتابخانه عمومی با همت کانون های فرهنگی هنری مساجد فعالیت دارند.

۴۷ مسجد البرز کتابخانه دارند

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساحد البرز به اجرای طرح تجهیز کتابخانه‌های مساجد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۴۷ مسجد این استان کتابخانه دارند.

معاون استاندار البرز: "کتابخانه مرجع" در مرکز استان البرز ایجاد شود

معاون استاندار البرز با بیان اینکه باید همانند گذشته کتابخانه‌ها در مساجد احیا شود، گفت: باید یک کتابخانه مرجع در مرکز استان و در مرکز شهرستان‌های استان کتابخانه مرکزی ایجاد شود.

آغاز بازدید از اجرای طرح اوقات فراغت/ افتتاحیه ۳ کتابخانه کانون های فرهنگی هنری مسجد

مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز از آغاز به کار طرح اوقات فراغت در ۳۷۶ کانون فرهنگی هنری مسجد در سطح استان خبر داد و گفت: روزانه از اجرای طرح اوقات فراغت در سطح کانون های فرهنگی مساجد بازدید می شود.

افزایش فضای کتابخانه‌های فردیس با استفاده از ظرفیت مساجد

رئیس کتابخانه‌های عمومیشهرستان فردیس از افزایش فضای کتابخانه‌های این شهرستان با به کارگیری گنجایش مساجد و ساختمان‌های دولتی خبر داد.

اردوی فرهنگی یکروزه به نمایشگاه کتاب فرصت تبیین باور به جایگاه کتاب و کتابخوانی

مدیر کتابخانه فرهنگی، هنری و تخصصی مسجد استان البرز در حصارک پایین کرج، از اردوی فرهنگی بازدید از نمایشگاه بین المللی کتاب که هرساله با همت این کانون برگزار می شود، به عنوان یک فرصت برای تبیین فرهنگ کتابخوانی یاد کرد.

به مناسبت عید سعید مبعث/ کتابخانه کانون فرهنگی هنری روستایی مسجد بانوصحرا در ساوجبلاغ افتتاح شد

آیین افتتاحیه کتابخانه کانون فرهنگی هنری مسجد روستای بانوصحرا در شهرستان ساوجبلاغ صبح امروز (۱۵ اردیبهشت) با حضور جمعی از مسئولان به مناسبت عید سعید مبعث در این کتابخانه فرهنگی هنری مسجد برگزار شد.

اهدای بیش از 3 میلیارد ریال کتاب به مدارس و مساجد استان البرز

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز از اهدای بیش از سه میلیارد ریال کتاب به مدارس، مساجد، ادارات و مراکز فرهنگی هنری البرز در سال جاری خبر داد.  

افتتاح و راه اندازی ۲ کتابخانه در کانون فرهنگی هنری مساجد روستایی استان البرز

عضو کمیته مساجد دهه فجر استان البرز با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، از تجهیز و افتتاح ۲ کتابخانه کانون فرهنگی هنری مسجد خبر داد.

بازدید مدیرکل کتابخانه های استان از طرح وقف کتاب در مساجد شهر کرج

حجت الاسلام فلاح از ایستگاه نذر و وقف کتاب در سطح مساجد و مکان های پرتردد فرهنگی توسط معاونت فرهنگی شهرداری کرج برای افزایش سطح مطالعه ایجاد شده است؛ بازدید کرد.

کانون فرهنگی هنری منتظران ساوجبلاغ صاحب بزرگترین کتابخانه مسجد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز گفت: کانون فرهنگی هنری منتظران ساوجبلاغ صاحب بزرگترین کتابخانه مسجد می شود.

تجهیز ۷۳ کتابخانه کانون فرهنگی هنری مساجد استان البرز

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان البرز گفت: با هدف فرهنگ سازی وقف کتاب و با همکاری شورای شهر کرج، شهرداری و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری کتابخانه۷۳ مسجد که از کانون فرهنگی هنری برخوردار هستند، تجهیز می شوند.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -