سالانه ۱۰ درصد به کتابخانه های مساجد کشور اضافه می شود

مدیر کل کتابخانه های مساجد ستاد عالی کانون های مساجد کشور از افزایش ۱۰ درصدی کتابخانه های مساجد در هر سال خبر داد و افزود: کرمانی ها به این کتابخانه ها اقبال نشان دادند.

افزایش کتابخوان در جامعه، آسیب های اجتماعی را کاهش می دهد

مدیرکل ارشاد کرمان تأکید کرد: اگر می خواهیم آسیب های اجتماعی کمتر دامنگیر جامعه باشد، کتابخوان های بیشتری نیاز داریم و هر چه این فعالیت ها بیشتر شود، هزینه های کمتری در مراکز دیگر خواهیم داد.

فعالیت های فرهنگی، نیازمند مساعدت خیرین است

دکتر حسینی با تصریح به اینکه فعالیت های فرهنگی نیازمند مساعدت خیرین است؛ بر ورود خیرین به وقف های فرهنگی تأکید کرد.

همزمان با اول ذیقعده؛کتابخانه و مجموعه فرهنگی حضرت خدیجه سلام الله علیها در رفسنجان افتتاح می شود

کتابخانه و مجموعه فرهنگی حضرت خدیجه سلام الله علیها وابسته به مسجد الزهراء رفسنجان، ویژه بانوان و همزمان با اول ذیقعده افتتاح می شود.

کتابخانه روستایی یک کانون فرهنگی هنری در سیرجان افتتاح شد

کتابخانه حضرت زهراءسلام الله علیها کانون فرهنگی هنری شهدای روستای نصرت آباد سیرجان به همت خیرین ساخته و به بهره برداری رسید.

با حضور مدیر کل کتابخانه های ستاد عالی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد کشور/ همایش مدیران و کتابداران کانونهای مساجد استان در رفسنجان برگزار شد

ابوالفضل هاشمی؛ مدیرکل کتابخانه‌های ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در این مراسم گفت:در سال جاری کانون‌های فرهنگی مساجد سطح‌بندی می‌شوند و بر اساس سطح کاربری مساجد از آنها در حوزه افزایش سرانه کتاب، توسعه و تجهیزات کتابخانه های مساجد، حمایت می شود

مدیرکل ارشاد کرمان: سرمایه خیّران به سمت توسعه کتابخوانی سوق داده‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال کرمان گفت: هر نقطه از استان کرمان ظرفیت‌های ویژه خود را دارد و امیدواریم سرمایه خیّران به سمت توسعه کتابخوانی سوق داده‌شود.

برگزاری همایش مدیران کانون‌های مساجد کرمان

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، همایش مدیران و کتابداران کانون‌های مساجد استان کرمان در رفسنجان برگزار شد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد کرمان: 31 کتابخانه مساجد در کرمان داریم

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان کرمان گفت: در استان کرمان، 31 کتابخانه مساجد داریم که در سال جاری به 57 کتابخانه می‌رسد.

مدیرکل کتابخانه‌های ستاد عالی مساجد کشور: کانون‌های فرهنگی مساجد سطح‌بندی می‌شوند

مدیرکل کتابخانه‌های ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور گفت: در سال جاری سطح‌بندی کانون‌های فرهنگی مساجد انجام و بر اساس سطح کاربری از آن‌ها حمایت می‌شود

ستاد عالی مساجد کشور از برنامه های کتابداران حمایت می کند

مدیرکل کتابخانه های ستاد عالی کانونهای مساجد کشور گفت: سطح بندی کانونهای فرهنگی هنری مساجد در سال جاری انجام می شود و در این راستا این ستاد از برنامه های کتابداران حمایت می کند.

انتخاب «پیش نماز برگزیده» از یک روستا در کرمان برای ترویج فرهنگ کتابخوانی

امام جماعت مسجد فاطمه الزهراءسلام الله علیها روستای نصرت آباد سیرجان در بخش ویژه جشنواره گروه ها و افراد برگزیده ترویج کتابخوانی تجلیل شد.
تا این لحظه تعداد ۶۴۸۶ کتابدار از ۷۲۱۹ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۷۴۴۳۱۸ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۳ کتابخانه درجه یک و ۳۱۷ کتابخانه درجه دو و ۸۴۳ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۶ کتابخانه درجه چهار و ۳۹۲۰ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۴۱۷ کتابخانه شهری و ۲۸۰۲ کتابخانه روستایی است و ۷۲۳۲۲۹ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۹۲۸۶۰ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۶۲۵ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۵۱۲ کتابخانه شهری و ۳۱۱۳ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۳۶۱۹۰۳ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -