دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور: طرح «کتابخانه فاطمه‌ها» قابلیت جهانی‌شدن دارد

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، گفت: طرح کتابخانه فاطمه‌ها و سایر طرح‌ها و ایده‌های مشابه، نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح جهان قابلیت اجرایی‌شدن را دارد.

برای اولین بار:راه اندازی ۷ کتابخانه تخصصی زن و خانواده در جنوب کرمان

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد جنوب کرمان گفت: این دبیرخانه درنظر دارد در راستای احیاء گفتمان نظام زن و خانواده، برای اولین بار هفت کتابخانه تخصصی زن و خانواده در هفت شهرستان جنوب کرمان راه اندازی کند.

اهدای ۵ هزار جلد کتاب به کتابخانه فاطمه ها

مدیرمسئول کانون فرهنگی هنری فاطمه ها گفت: با همکاری انتشارات آستان قدس رضوی، تعداد ۵ هزار جلد کتاب چاپ جدید، توسط انتشارات به نشر مشهد به کتابخانه فاطمه ها اهدا شد.

دغدغه ای که بچه های روستای دهکهان برای رفع آن هم قسم شدند

۴۰۰ عضو کتابخانه روستا علاوه بر امانت کتاب، در کلاس های تابستانی نیز شرکت می‌کنند و برای کودکان و نوجوانان روستاهای اطراف که امکان دسترسی به کتابخانه را ندارند در طرحی با عنوان «پنج‌شنبه با کتاب» کتاب ارسال می‌شود.

افتخار می کنیم که «فاطمه ها» به یک محیط فرهنگی تبدیل شده است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمان در حاشیه اهدای یک هزار جلد کتاب کودک و نوجوان به کتابخانه فاطمه‌ها در روستای دهکهان کهنوج، تصریح کرد: افتخار می کنیم «فاطمه ها» به یک محیط فرهنگی تبدیل شده است.

طرح شبکه دوستدار کتاب روستایی در کهنوج برگزار می شود

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد جنوب کرمان با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ کتابخوانی گفت: طرح شبکه دوستدار کتاب روستایی توسط کانون فرهنگی هنری فاطمه ها در دهکهان جهت ترغیب خانواده ها به فرهنگ کتابخوانی برگزار می شود.

حضور کتابخانه «فاطمه ها» در نمایشگاه کتاب تهران

فعالیت های کتابخانه «فاطمه ها» در نمایشگاه کتاب تهران برای بازدید کنندگان از این نمایشگاه اطلاع رسانی می شود.

راه‌اندازی 228 کتابخانه در کانون‌های مساجد جنوب کرمان

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد جنوب کرمان از تاسیس 176 کتابخانه باز و 52 کتابخانه مخزن‌دار در کانون‌های مساجد جنوب کرمان خبر داد.  

برگزاری برنامه های متنوع در هفته کتاب در کانون های مساجد جنوب کرمان

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد جنوب کرمان با بیان اهمیت مطالعه و ترویج آن در جامعه افزود: دبیرخانه کانون های مساجد جنوب کرمان در هفته کتاب، دارای برنامه های متنوعی در حوزه کتاب و کتابخوانی است.

چهار هزار جلد کتاب در جنوب کرمان توزیع شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: چهار هزار جلد کتاب در این منطقه به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی توزیع شد.

اهدای 300 جلد کتاب به کتابخانه مساجد مناطق عشایری

به گزارش روابط عمومی عشایری جنوب کرمان، حجت‌الاسلام سید محمدحسن قریشی با اشاره به اهم فعالیت‌های دفتر نمایندگی ولی فقیه اداره کل امور عشایر جنوب کرمان اظهار داشت: مناطق عشایری جنوب کرمان از جمله جیرفت، کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، اسلام‌آباد و مارز توسط این نمایندگی به طور مستمر مورد بازدید و سرکشی قرار می‌گیرند.

از کتابخانه کوچک خشتی در روستا تا شهرت جهانی

کتابخانه « فاطمه ها» با بضاعت اولیه تنها 40 کتاب و درابعاد سه درچهار توانست به صورت خودجوش و مردمی آنچنان فعالیت خود را گسترش دهد که شهرت جهانی پیدا کند و روستای محل استقرار خود را به عنوان روستای دوستدار کتاب مزین کند.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -