۲۳۶ کتابخانه در کانون های مساجد، میزبان فعالیت های اوقات فراغت

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، از فعالیت ۲۳۶ کتابخانه باز و مخزن دار در کانون ها خبر داد که در ایام اوقات فراغت، میزبان نوجوانان و جوانان می شود.

با افتتاح نمایشگاه کتاب خراسان شمالی؛ارائه فعالیت های کتابخانه ای کانون های مساجد در نمایشگاه کتاب

فعالیت های کتابخانه ای کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی در دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب این استان در معرض دید علاقه مندان و بازدیدکنندگان قرا گرفت.

۶۰ درصد از کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در روستاها مستقر هستند

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور ایثارگران با بیان اینکه اکنون ۶۰ درصد از کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور در روستاها مستقر هستند و کتابخانه در این مکان ها فعال است، گفت: وزارت ارشاد برای دایر کردن کانون فرهنگی هنری در مساجد کمک‌هایی می‌کند.

پیشرفت ۸۰ درصدی ساخت دو کتابخانه مساجد در بجنورد

دو کتابخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان بجنورد که با حمایت های مردمی در حال ساخت است، ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بازدید مدیرکل کتابخانه های ستادعالی از کتابخانه های مساجد خراسان شمالی

مدیرکل کتابخانه های ستادعالی کانون های مساجد کشور از فعالیت های کتابخوانی و کتابخانه های کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی بازدید کرد.

به مناسبت ۱۹ مهر؛تجهیز ۱۹ کانون فرهنگی و هنری روستایی با کاروان «مهر ولایت »

کاروان «مهر ولایت» در قالب تجهیزات فرهنگی و اقلام کتابخانه ای صبح امروز ۱۹ مهر، همزمان با سالروز سفر تاریخی و پر برکت رهبر معظم انقلاب به استان خراسان شمالی، راهی ۱۹ کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهری و روستایی شد.

به مناسبت سالروز سفر رهبری به خراسان شمالی؛«کاروان مهر» راهی کانون های فرهنگی و هنری مساجد روستایی می شود

همزمان با سالروز سفر رهبری به خراسان شمالی، «کاروان مهر» در قالب تجهیزات کتابخانه ای راهی کانون های فرهنگی و هنری مساجد روستایی می شود.

گزارشی از کتابخانه مساجد/ «کاروان مهر» حرکتی به سمت آشتی مردم با کتاب

دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی با راه اندازی ۳۵۰ باب کانون فرهنگی و هنری، اقدام به اجرای برنامه های مختلف مذهبی کرده که بخشی از آن در ۱۸۰ باب کتابخانه کانون های مساجد اجرایی می شود.

همزمان با بزرگداشت دهه کرامت؛ ارسال ۲ میلیارد ریال تجهیزات به مساجد شهری و روستایی

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی از ارسال تجهیزات کتابخانه ای و سخت افزاری به ارزش دو میلیارد ریال به مساجد شهری و روستایی خبر داد.

۱۶۵ کتابخانه باز در مساجد خراسان شمالی وجود دارد

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی گفت: ۱۶۵ کتابخانه باز در مساجد استان وجود دارد.

درخشش خراسان شمالی در جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران

روستای طبر، از توابع شهرستان جاجرم جزء ١٠ روستای برگزیده سومین جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب شناخته شد.

۱۷ روستا در سومین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب شرکت کردند

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی از ثبت نام و حضور ۱۷ روستا در سومین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب خبر داد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -