فعالیت ۱۶۱ کتابخانه در مساجد لرستان

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان در خصوص فعالیت کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان گفت: تعداد ۱۰۱ کتابخانه مخزن‌دار و ۵۹ کتابخانه باز در سطح مساجد استان فعال هستند.

کتابخانه های مساجد ظرفیتی برای احیای کارکردهای مسجد محور

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، با اشاره به فعالیت ۱۶۱ کتابخانه مسجد در استان لرستان، گفت: کتابخانه های مساجد ظرفیتی برای احیای کارکردهای مسجد محوراست.

توزیع بیش از چهار هزار کتاب در کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان

سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری، مساجد لرستان، گفت: بیش از چهار هزار کتاب و تجهیزات کتابخانه ای بین کتابخانه های کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان توزیع شده است.

راه اندازی کتابخانه عشایری در لرستان// کتاب مهم ترین ابزار تقویت فرهنگ است

کتابخانه روستایی و عشایری، بستری برای تقویت فرهنگ عمومی و آگاهی بخشی است.

برگزاری کارگاه آموزشی ویژه کتابداران مساجد لرستان

 مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، از برگزاری دوره آموزشی کتابداری و نرم افزار مهر مساجد خبرداد.

بنایی روحانی برای تکمیل مسجد/ساخت مجتمع فرهنگی با مشارکت روحانی مسجد و نمازگزاران

روحانی مسجد، با پوشیدن لباس کارگری و دست زدن به کار بنایی برای ایجاد مجتمع فرهنگی در مسجد، مشارکت مردمی را جلب می کند.

تجليل از کتابداران نمونه کتابخانه هاي مساجد لرستان

مسئول دبيرخانه کانون هاي فرهنگي هنري مساجد لرستان، با اشاره به فعاليت 100 کتابخانه مسجد در استان، گفت: به مناسبت هفته کتاب کتابداران نمونه تجليل مي شوند.

برگزاری مسابقه کتاب خوانی از کتاب واجب فراموش شده در لرستان

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان با اشاره به تقارن هفته کتاب با اربعین حسینی، گفت: مسابقه پیامکی از کتاب واجب فراموش شده در بین اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان برگزار می شود.

چهار هزار و ٥٠٠ جلد کتاب در بین کتابخانه های مساجد استان توزیع می شود

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان با بیان اینکه هم اکنون ١٠٠ کتابخانه در مساجد استان لرستان راه اندازی شده است گفت: چهار هزار و ٥٠٠ جلد کتاب در بین کتابخانه های مساجد استان توزیع می شود.

کتابداران نمونه کتابخانه های مساجد لرستان تجلیل می شود

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان، با اشاره به فعالیت ۱۰۰ کتابخانه مسجد در استان، گفت: به مناسبت هفته کتاب کتابداران نمونه تجلیل می شوند.

معاون فرماندار پلدختر:مساجد و مدارس به پایگاه های ترویج کتابخوانی تیدیل شوند

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار پلدختر گفت: مساجد ، مدارس و کانون های قرآنی باید با برنامه ریزی درست به پایگاه هایی جهت ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی تبدیل شوند.

اقدامات کتابخانه روستایی شهدای عشایر برای ترویج کتابخوانی در مناطق محروم/ از «کتابخانه‌های خانگی» تا «کتابخانه سیار»

جابر اسدی، مسئول کتابخانه شهدای عشایر روستای فرسش (روستای برگزیده جشنواره روستاهای دوستدار کتاب)، ضمن معرفی پیشینه فرهنگی- مذهبی این روستا و اشاره به طرح‌های اجراشده برای ترویج کتابخوانی در میان روستائیان و عشایر، از مسئولان و خیران برای کمک به ساخت کتابخانه عمومی فرسش دعوت کرد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -