کانون فرهنگی هنری شهید روحی مشهد محلی ویژه برای دوستداران کتاب

یکی از مهمترین فعالیت هایی که در کانون های مساجد به آن پرداخته می شود کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه است که در این حوزه کانون های موفقی هم در سطح کشور وجود دارد و یکی از این کانون ها، کانون شهید ابراهیم روحی در مشهد است.

از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ؛ ۱۵۰۰جلد کتاب به کتابخانه کانون های مساجد استان گلستان اهدا شد

عادله کشمیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، گفت : ۱۵۰۰ جلد و در حدود ۲۰۰ عنوان کتاب به کتابخانه کانون های مساجد استان گلستان اهدا شد.

یک استاد حوزه و دانشگاه: تبیین جایگاه مساجد در داستان های انقلابی/ انقلاب پیوند دهنده مسجد و ادبیات بود

حجت الاسلام نظری معتقد است، مزین شدن ورودی مساجد به کتابخانه ای جامع به همت کانون های فرهنگی هنری مساجد نقش مهمی در افزایش سرانه مطالعه خواهد داشت.

تلاش کانون فرهنگی هنری سراج برای کتابخوان کردن مردم

اسدی از اجرای برنامه شنبه های با کتاب و استفاده از فضای مجازی برای معرفی کتاب به منظور افزایش سطح مطالعه و کتابخوانی در بین مردم روستای باورس خبر داد.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل: طرح «شنبه های کتاب» برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح عموم جامعه است

سقاء گفت: طرح «شنبه های کتاب» با محوریت مساجد برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در سطح عموم جامعه است.

طرح ترویج فرهنگ کتابخوانی «مسجد جابری» با استقبال نمازگزاران مواجه شده است

مسجد جابری در محله دلگشا برای شادی روح درگذشتگان، طرحی را اجرا می کند که علاوه بر هدیه جاودانه برای اموات، فرهنگی را هم ترویج می کند و آن طرح خیرات کتاب است.

کارشناس فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها : ساختار تبلیغ کتاب در مساجد سرانه مطالعه را افزایش می‌دهد

حجت الاسلام ابولحسنی معتقد است، شکل گیری سیستم تبلیغ کتاب در شبکه گسترده مسجد باعث می شود که مشکل سرانه مطالعه در کشورمان تا حدود زیادی حل شود.

یک داور بخش کتاب و کتاب‌خوانی نخستین رویداد ملی «فهما»: رویداد ملی «فهما» سبب علاقمندی بیشتر مسجدی‌ها به کتاب و کتاب‌خوانی شده است

باب‌الحوائجی با بیان‌اینکه رویداد ملی «فهما» سبب علاقمندی بیشتر مسجدی‌ها به کتاب و کتاب‌خوانی شده، گفت: اینکه داوری فعالیت‌ها در این رویداد صرفاً به ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد منحصر نشده و چشم ناظر دیگری هم وجود دارد، بسیار موثر و مثبت است.

معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور اعلام کرد مشارکت ۸ هزار کانون مسجدی در بخش کتاب و کتاب‌خوانی رویداد ملی «فهما»/ ارسال ۵۴ هزار گزارش توسط کانون‌های فعال

سعادتی با اعلام مشارکت ۸ هزار کانون فرهنگی هنری در بخش کتاب و کتاب‌خوانی رویداد ملی «فهما»، گفت: دو مسابقه کتاب‌خوانی با عناوین «حماسه حسینی» و «دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری» ذیل این رویداد برگزار شد.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور: شرکت ۹۸ درصد کانون‌های مساجد در رویداد ملی «فهما»/ کتاب و کتاب‌خوانی دومین شاخص پرمخاطب مسجدی

حجت‌الاسلام دکتر ارزانی با بیان اینکه ۹۸ درصد کانون‌های مساجد در نخستین رویداد ملی «فهما» شرکت کرده‌اند، گفت: از میان هشت شاخص این طرح بعد از قرآن و عترت(ع)، شاخص کتاب و کتاب‌خوانی در رتبه دوم قرار دارد.

به مناسبت دهه فجر صورت گرفت : اهدای ۲ میلیارد ريال تجهیزات کتابخانه ای به کانون های مساجد خوزستان

مدیر ستاد هماهنگی کانون های مساجد خوزستان از اهدای تجهیزات کتابخانه ای به مبلغ ۲ میلیارد ريال به کانون های مساجد فعال در حوزه کتابخوانی خبر داد و گفت: این اقدام با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان صورت گرفته است.

به همت کانون‌های مساجد انجام می‌شود : از اجرای طرح‌های ابتکاری تا حمایت‌های مالی برای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی در روستاها

ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اعطای کمک‌های مالی و نیز اجرای طرح‌هایی همچون «شنبه‌ها با کتاب» و «کافه کتاب»، به گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در مناطق روستایی اهتمام دارد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -