وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: مسجد پایگاه قدرت نرم تمدن اسلامی/ارتباط کتابخانه های تخصصی قم با سراسر کشور باید برجسته باشد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقش و جایگاه مسجد اشاره کرد و عنوان داشت: مسجد پایگاه قدرت نرم تمدن اسلامی بوده که به سرعت کتابخانه به عنوان ضلع دوم، به مساجد افزوده شد که با یکدیگر پیوند خورد.

وجود 14 هزار کتابخانه در مساجد کشور

دبیر ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گفت: 24 هزار کانون فرهنگی و هنری در مساجد کشور وجود دارد و در کانون‌های مساجد 14 هزار کتابخانه ایجاد شده است.

134 کانون فرهنگی مساجد در قم مجهز به کتابخانه هستند

مسؤول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم با اشاره به اینکه 134 کانون‌ مساجد استان قم مجهز به کتابخانه هستند، گفت: در این کانون‌ها اعتباری بیش از 62 میلیون تومان در راستای کتاب و کتاب‌خوانی هزینه شده است.

تجهیز کتابخانه های مساجد قم با 627 میلیون ریال اعتبار

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد قم با اشاره به این که 280 مورد از کانون های مساجد استان مجهز به کتابخانه است، گفت: در ایام اوقات فراغت سال جاری، 627 میلیون ریال برای تجهیز کتابخانه های کانون های مساجد قم هزینه شد.

برندگان مسابقه کتابخوانی مفاتیح الحوائج اعلام شدند

برندگان مسابقه کتابخوانی مفاتیح الحوائج از سوی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم اعلام شدند.

افزایش تعداد کتابخانه های مساجد

همزمان با هفته کتاب سه کتابخانه به کتابخانه های کانون های مساجد استان قم افزوده شد.

به مناسبت هفته کتاب صورت گرفت: بازدید مسئولان دبیرخانه کانون های مساجد استان قم از کتابخانه های کانون ها

حجت الاسلام والسلمین روحانی مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان قم از کتابخانه های دو کانون فرهنگی هنری استان بازدید کرد.

به همت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد قم؛ کتابخانه‌های کانون‌های مساجد قم ساماندهی می‌شود

از میان ۱۸۴ کتابخانه مخزن‌دار کانون‌های مساجد قم، ۵۳ کتابخانه دارای مجوز است و مشخصات ۴۰ کتابخانه جهت دریافت مجوز به اداره کل کتابخانه‌های کشور ارائه شده است.

همزمان با سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور؛ بیش از پنج هزار جلد کتاب به ۵۰ کتابخانه کانون‌های مساجد قم اهدا می‌شود

دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم همزمان با سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور بیش از ۵ هزار جلد کتاب به ۵۰ کتابخانه کانون‌های مساجد قم اهدا می‌کند.

تجهیزات کتابخانه‌ای در ۱۶ کانون فرهنگی هنری مساجد قم توزیع می‌شود

به همت دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم، تجهیزات کتابخانه‌ای شامل میز، قفسه و صندلی در ۱۶ کانون فرهنگی هنری مساجد در ایام دهه فجر تا سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد توزیع می‌شود.

شرکت ۶۵ کتابدار قمی در مسابقه کتابخوانی «نظام‌نامه جامع کتابخانه‌های مساجد کشور»

حجت الاسلام و المسلمین روحانی گفت: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم دارای ۱۷۴ کتابخانه مخزن‌دار و ۱۰۲ کتابدار است که ۶۵ نفر از کتابداران این کتابخانه‌ها در مسابقه کتابخوانی «نظام‌نامه جامع کتابخانه‌های مساجد کشور» شرکت کردند.

در بازدید مسئولین دبیرخانه کانون های مساجد قم از کتابخانه توحید عنوان شد؛ عضویت بیش از دو هزار نفر در کتابخانه توحید

مسئولین دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قم از کتابخانه توحید مسجد چهل اختران بازدید و از کتابدار واحد خواهران این کتابخانه تقدیر کردند.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -