فعالیت ۵۸۴ کتابخانه در کانون‌های فرهنگی مساجد سیستان و بلوچستان

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر ۵۸۴ باب کتابخانه باز و مخزن‌دار در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سطح استان فعال است.

کانون های فرهنگی مساجد نقش بسزایی در گسترش فرهنگ مطالعه دارد/استفاده روز افزون شبکه های اجتماعی سبب کاهش سرانه مطالعه است

مسئول کتابخانه ملاصدارشهرستان میرجاوه از برپایی نمایشگاه عکس و کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در شهرستان میرجاوه خبر داد.

کتابخانه در مسجد بلال حبشی زاهدان افتتاح شد

کتابخانه مخزن دار با حضور سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان در مسجد بلال حبشی افتتاح شد.

نفرات برگزیده مسابقه ملی کتابخوانی هشت منبر مشخص شدند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از زاهدان، 9 هزار و 383 نفر از سراسر کشور در مسابقه ملی کتابخوانی هشت منبر پیرامون اقتصاد مقاومتی به صورت پیامکی شرکت کردند که از این آمار 6 هزار و 717 نفر به جواب سئوالات پاسخ صحیح و هزار و 861 نفر پاسخ غلط داده بودند.    

فعالیت ۵۶۰ کتابخانه در مساجد سیستان و بلوچستان

سرپرست دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری سیستان‌وبلوچستان گفت: در حال حاضر، ۵۶۰ کتابخانه در سطح مساجد استان فعالیت دارند که از این تعداد، ۱۱۰ باب کتابخانه مخزن‌دار و ۴۵۰ کتابخانه نیز دارای سیستم باز هستند.

کتابخانه مسجد محمد رسول الله زاهدان افتتاح شد

کتابخانه مسجد محمد رسول الله با حضور سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان افتتاح رسید.

ایستگاه کودک و کتاب در مسجد ابوذر غفاری زاهدان برگزار شد

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، ایستگاه کودک و کتاب، قصه گویی و نقاشی با موضوع واقعه عاشورا در مسجد ابوذر غفاری زاهدان برگزار شد.

زمینه حضور جوانان در کتابخانه های مساجد فراهم شود

به گزارش هشدار نیوز، حجت الاسلام مهدی پودینه پیش از ظهر امروز در بازدید از کتابخانه کانون های مساجد زاهدان اظهار داشت: کتابخانه های مساجد باید به محلی برای حضورگسترده جوانان و نوجوانان تبدیل شود.

بازدید سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان از کتابخانه های مساجد

همزمان با آغاز هفته کتاب و کتابخوانی، سرپرست دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد سیستان و بلوچستان از کتابخانه های مساجد شهر زاهدان بازدید به عمل آورد.

کتابداران کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان مورد تقدیر قرار گرفتند

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی،کتابداران کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان مورد تقدیر قرار گرفتند.

اهدای ۱۱۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های مساجد هامون

مدیر روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان هامون گفت: یک‌هزار و صد جلد کتاب، شامل موضوعات دینی، قرآنی، تاریخی و کودک و نوجوان تا پایان هفته جاری در کتابخانه‌های مساجد سطح شهرستان هامون توزیع می‌شود.

تجهیزات کتابخانه ای بین ۵۰ کانون فرهنگی مساجد استان توزیع شد

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری سیستان و بلوچستان گفت: به مناسبت یوم الله دهه فجر تجهیزات کتابخانه ای با ارزش۳۰۰میلیون ریال بین ۵۰ کانون فرهنگی و هنری مساجد استان توزیع شد.
تا این لحظه تعداد ۶۶۰۳ کتابدار از ۷۱۸۲ کتابخانه مسجد به ثبت رسیده است. در کل تعداد ۱۸۵۷۱۵۸۹ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است. همچنین تعداد ۲۰۰ کتابخانه درجه یک و ۳۱۱ کتابخانه درجه دو و ۸۳۸ کتابخانه درجه سه و ۱۹۳۷ کتابخانه درجه چهار و ۳۸۹۶ کتابخانه درجه پنج از سراسر کشور در این سامانه به ثبت رسیده است. از آمار فوق تعداد ۴۳۸۸ کتابخانه شهری و ۲۷۹۴ کتابخانه روستایی است و ۷۱۷۶۴۱ متر مربع مساحت را شامل می‌شود و نیز تعداد ۱۲۸۵۱۲۷ عضو ثابت از خدمات کتابخانه‌های مساجد بهره می‌گیرند.
تا این لحظه ۶۴۰۷ کتابخانه باز مساجد در این سامانه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۴۲۱ کتابخانه شهری و ۲۹۸۶ کتابخانه روستایی است. در کل تعداد ۲۲۵۹۳۹۶ جلد کتاب در کتابخانه‌های فوق موجود است.

نظرسنجی

هیچ نظرسنجی ای ثبت نشده است

مسابقات کتابخوانی- -